KONST / Litografier / Färglitografi 15774037
nr 1577 4037
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Stockholm. Signerad, numrerad 54/75, daterad -83. Färglitografi, bildmått: 32x42 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Utrop:
400 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:33:30
Lennart Roupe
Läs mer om Lennart Roupe